Jak wygląda zabieg

Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego brwi musi być przemyślana – w końcu przez najbliższe miesiące będziesz widziała rezultaty zabiegu w lustrze. Warto więc wybrać renomowany salon kosmetyczny i uzgodnić z lingeristką najlepszą metodę, dopasowaną do wyglądu twoich brwi oraz indywidualnych oczekiwań. Przed podjęciem decyzji dowiedz się, na czym polega zabieg wykonania makijażu permanentnego.

Czym jest makijaż permanentny?

Niezwykle popularny w ostatnim czasie makijaż permanentny to wprowadzenie w głąb naskórka pigmentu, który utrzymuje się na skórze od kilku miesięcy do nawet trzech lat. O trwałości makijażu decydują indywidualne cechy organizmu, jakość pigmentu oraz umiejętności lingeristki. Na zabieg decydują się najczęściej osoby z rzadkimi brwiami, które przez lata nieodpowiednio je regulowały lub natura nie obdarzyła ich gęstymi włoskami. Zabieg wykonywany jest również u osób, które całkowicie straciły brwi, na przykład wskutek przebytej choroby nowotworowej.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem lingeristka omawia z klientką przeciwwskazania oraz dowiaduje się o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, klientka wypełnia oświadczenie zawierające zgodę na wykonanie makijażu. Następnie lingeristka poznaje wizję klientki i ustala metodę przeprowadzenia zabiegu. Po tym, jak klientka zaakceptuje propozycję lingeristki, można ustalić datę zabiegu. W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?

  1. Lingeristka wykonuje rysunek na brwiach klientki, który odzwierciedla zaplanowany efekt. Na tym etapie klientka może jeszcze zasugerować zmiany.
  2. Lingeristka dobiera kolor pigmentu do urody i oczekiwań klietnki.
  3. Klientka otrzymuje znieczulenie w postaci kremu naniesionego miejscowo na brwi.
  4. Lingeristka przystępuje do zabiegu pigmentacji.
  5. Po zabiegu lingeristka nakłada maść łagodzącą na brwi klientki i przedstawia szereg zaleceń, do których należy się stosować po zabiegu.

Zabieg trwa ok 3 h.

Dopigmentowanie brwi

Po zabiegu należy zadbać o odpowiednią pielęgnację makijażu, pamiętając o tym, by regularnie nawilżać brwi, unikać kontaktu z wodą i potem, nie dotykać skóry oraz nie używać mydła i kosmetyków z alkoholem. Po ok. 3-4 tygodniach, gdy makijaż się wygoi, odbywa się dopigmentowanie brwi, czyli zabieg polegający na uzupełnieniu makijażu. To ostatni etap współpracy, podczas którego lingeristka dokładnie oceni wygojony makijaż i dokona niezbędnych wypełnień, jeśli będzie taka potrzeba. Koszt dopigmentowania wliczony jest w koszt zabiegu.