FAQ

Dla kogo jest przeznaczony zabieg makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny przeznaczony jest dla osób niezadowolonych ze swojego wyglądu, które pragną trwałych zmian. Zabieg szczególnie polecany jest osobom, które nie mają czasu na wykonywanie codziennego makijażu, kobietom aktywnym fizycznie, osobom z wadą wzroku, która utrudnia codzienne malowanie, a także uczulonym na kosmetyki. Zabieg wykonania makijażu permanentnego może być przeprowadzany u osób, które pragną zagęścić brwi, wyrównać kontur ust czy podkreślić oczy. Makijaż permanentny poleca się także osobom po przebytych chorobach nowotworowych, które wskutek chemioterapii straciły brwi lub rzęsy.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Tak. Do podstawowych przeciwwskazań zaliczamy ciążę oraz karmienie piersią. Z zabiegu nie mogą również skorzystać osoby w trakcie chemio- lub radioterapii, z chorobami autoimmunologicznymi, chorobami oczu (w przypadku makijażu oka), z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, z zaburzeniami krzepliwości krwi, z alergią na składniki zawarte w pigmencie lub znieczuleniu, ze skłonnością do powstawania bliznowców, ze świeżą opalenizną i zaawansowaną chorobą tarczycy, a także osoby przyjmujące leki ze sterydami lub leki rozrzedzające krew oraz korzystające z zabiegów medycyny estetycznej.

Czy efekt utrzymuje się na zawsze?

Nie. Efekty widoczne są przez okres od kilku miesięcy do trzech lat, w zależności od rodzaju makijażu i metody pigmentacji. Aby utrzymać efekt, należy regularnie poddawać się zabiegom dopigmentowania makijażu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak. Wykonując zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, masz pewność, że jesteś pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej lingeristki, która używa wyłącznie sterylnych narzędzi i certyfikowanych pigmentów.

Czy barwniki stosowane w makijażu są bezpieczne?

Tak. Nasze certyfikowane pigmenty nie zawierają toksycznych metali ciężkich, zostały przebadane dermatologicznie i posiadają niezbędne atesty świadczące o tym, że są w pełni bezpieczne dla zdrowia klientki.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które nakładane jest w postaci kremu bezpośrednio na skórę. W trakcie zabiegu stosowane jest dodatkowe znieczulenie, dzięki czemu makijaż permanentny wykonywany jest bezboleśnie.

Czy należy się w jakiś sposób przygotować do zabiegu?

Tak. Przychodząc na zabieg, należy mieć czystą skórę, pozbawioną makijażu. Na dzień przed zabiegiem nie należy się opalać, spożywać alkoholu, kawy ani leków rozrzedzających krew (np. aspiryny). Makijaż permanentny brwi: Na 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kosmetyków z kwasami. Makijaż permanentny oczu: na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z odżywek do rzęs. W przypadku skłonnych do puchnięcia powiek zaleca się smarowanie powiek żelem z arniką na dzień przed zabiegiem. Makijaż permanentny ust: aby zminimalizować ryzyko wystąpienia opryszczki, należy przyjmować lek przeciw opryszczce (np. Heviran 400) na 3 dni przed zabiegiem oraz przez 3 dni po zabiegu. Usta powinny być wygładzone i nawilżone – na spierzchniętych ustach nie można wykonać makijażu.

Czy zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem?

Tak. Przed przystąpieniem do zabiegu lingeristka nakłada środek znieczulający w postaci kremu bezpośrednio na skórę. Dopiero po znieczuleniu możliwe jest rozpoczęcie zabiegu. Podczas pigmentacji stosuje się dodatkowe znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.

Ile trwa taki zabieg?

To zależy od rodzaju makijażu i wybranej metody pigmentacji. W większości przypadków zabieg trwa od 2 godziny do3 godzin.

Jak wygląda gojenie i proces pielęgnacji skóry po zabiegu

Prawidłowe gojenie zależy w dużej mierze od pielęgnacji stosowanej przez klientkę. Aby makijaż wygoił się szybko i prawidłowo, należy przestrzegać kilku zasad. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno:

  • malować się przez 72 h,
  • dotykać i pocierać skóry,
  • spać na twarzy,
  • dopuszczać do kontaktu z wodą i potem,
  • korzystać z sauny, basenu i solarium,
  • stosować kosmetyków z alkoholem i mydła,
  • zdrapywać strupków.

Skórę po zabiegu należy regularnie nawilżać kosmetykami poleconymi przez lingeristkę. Proces gojenia trwa z reguły od 3 do 4 tygodni. Po tym czasie należy ponownie przyjść do gabinetu kosmetycznego na zabieg dopigmentowania, czyli uzupełnienia makijażu permanentnego.

Czy istnieje ryzyko powikłań po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego?

W przypadku makijażu permanentnego ust możliwe jest wystąpienie opryszczki, dlatego zaleca się przyjmowanie leku przeciw opryszczce (np. Heviran 400) na 3 dni przed zabiegiem oraz przez 3 dni po zabiegu. Korzystanie z certyfikowanych pigmentów oraz sterylnych narzędzi pozwala uniknąć poważnych powikłań. Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu, o którą należy zadbać samodzielnie.