Czym jest microblading

W obecnych czasach kobiety zwracają szczególną uwagę na wygląd brwi, które potrafią całkowicie odmienić twarz. Już dawno wyszły z mody cienkie, wyskubane brwi, które ustąpiły miejsca tym o naturalnym wyglądzie. Niestety, z uwagi na lata nadmiernej depilacji, przebyte choroby lub uwarunkowania genetyczne nie wszystkie kobiety mogą zapuścić własne bujne brwi. Z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna oferująca microblading.

Czym jest microblading?

Niezwykle popularny microblading to makijaż permanentny brwi tworzony ręcznie przy użyciu pigmentu. Technika ta jest jedną z najpopularniejszych ze względu na możliwość wykonania brwi o niezwykle naturalnym wyglądzie. Microblading polega na wprowadzeniu pigmentu do warstwy kolczystej naskórka przy użyciu tzw. mikroostrzy (ang. microblades), które umożliwiają stworzenie perfekcyjnej imitacji włosa. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 3 godziny, a przy odpowiedniej pielęgnacji rezultaty utrzymują się przez 1-3 lata. W microblading naturalność to podstawa – odpowiednio dobrany pigment i staranne odtworzenie pierwotnej linii brwi pozwala osiągnąć zachwycające rezultaty. Decydując się na microblading, możesz zapomnieć o codziennym malowaniu brwi i zaoszczędzić na kosmetykach.

Microblading a inne metody – różnice

Microblading, nazywany również metodą piórkową, jest jedną z wielu technik wykonywania makijażu permanentnego. Zabieg ten pozwala osiągnąć najlepsze i najbardziej naturalne rezultaty. Jakie jeszcze metody wyróżniamy?

 • metoda microblading – na skórze rysowane są pojedyncze włoski za pomocą piórka (stąd też używa się zamiennie nazwy metoda piórkowa), metoda polecana do zagęszczania naturalnych brwi, uzupełniania ubytków;
 • metoda cieniowania – polecana osobom z dość gęstymi brwiami lub lekko przerzedzonymi, które pragną nadać im głębi, wyrównać kształt i podkreślić kolor; przypomina makijaż wykonywany samodzielnie przy użyciu kosmetyków i polega na delikatnej pigmentacji dającej wrażenie cienia;
 • metoda microblading ombre – połączenie metod microblading i cieniowania; idealnie sprawdza się w przypadku rekonstrukcji brwi od podstaw, brwi bardzo cienkich i bardzo przerzedzonych.

Dla kogo?

Istnieją przeciwwskazania do poddania się zabiegowi, takie jak choroby, ciąża czy karmienie. Jednak microblading to mało inwazyjna metoda, z której może korzystać wiele osób. Microblading jest przy tym znacznie tańszy niż przeszczep włosów czy kupowanie specjalistycznych kosmetyków do makijażu. Kto najczęściej wykonuje makijaż permanentny brwi metodą microblading?

 • osoby z cienkimi brwiami lub bez brwi;
 • osoby, które nie mają czasu na codzienny makijaż brwi;
 • osoby z wadą wzroku, dla których robienie makijażu jest utrudnione;
 • osoby, które utraciły brwi wskutek chemioterapii;
 • aktywni sportowcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na nakładanie makijażu ze względu na częsty kontakt brwi z wodą lub potem;
 • osoby, które pragną poprawić kształt brwi;
 • osoby uczulone na kosmetyki do makijażu;
 • osoby pragnące zakamuflować mankamenty urody, asymetrię brwi lub twarzy;
 • osoby pragnące ukryć blizny powstałe wskutek wypadku lub łysienia plackowatego.